نماشویی

نماشویی چیست

نماشویی چیست نماشویی را می توان عضوی از خدمات نظافتی ساختمان دانست که برای  شستشوی سطح نمای ساختمان به وسیله ابزار و متد ها  و مواد مخصوص نماشویی استفاده می شود .

شستشوی نمای ساختمان را به وسیله دستگاه واتر جت و واتر بللاستر  را عملیات نماشویی می گویند .

خدمات نماشویی چیست

خدمات نماشویی چیست  کلیه اقدامات و روش های گوناگونی که برای پاک کردن دوده  گرد و غبار زنگ آب(نما دچار حالت قهوه ای می شود ) بکار گرفته می شود را خدمات نماشویی  را برای خحدمات شستشو بکار می برند.

خدمات نماشویی چیست
نماشویی چیست

شستشوی نمای ساختمان ها  برای زیباتر کردن  ظاهر بنا و مجتمع امری ضروری می باشد  زیرا نمای هر ساحختمان لباس  یک بنا می باشد  هرچه تمیز تر و زیبا تر باشد  چشم هر بیننده تای را به خود جلب می کند  .

دلیل نماشویی چیست

دلایل بسیاری را می توان  برای  امر خدمات نماشویی در نظر گرفت  مهمترین دلیل آن را  برای حفظ نما  از آلودگی ها و اسیب های  نما می باشد دوده و غبار وقتی بر روی سطح نما انباشت می شود .

ظاهری سیاه  را به ساختمان شما  می بخشد و هیچ کس هم دوست ندارد  ظاهر ساختمان خود زیباییش را از دست بدهدئ.

باران های اسیدی   می توانند سطح نمای  هر ساختمانی را دچار آسیب نماییند و موجب خسارت بسیاری را برای کار فرما و مالک ساختمان ایجاد کنند .

برای  ایمن سازی  نمای ساختمان از مواد نانو و پلیش  استفاده می گردد .

برای بیشتر خواندن این مقاله درباره شستشوی نمای ساختمان مراجعه کنید .

عوامل  تاثیر گذار بر نماشویی چیست

عوامل تاثیر گذار در خدمات نماشویی چیست  عوامل ارتفاع ساختمان یک عامل تاثیر گذار بر هزینه نماشویی می باشد  و همچنین در مدت زمان اتمام کار نیز تاثیر می گذار .

عامل دیگر نوع نما می باشد  نمای از چه نوعی است  یک عامل  مهم برای تیم اجرائی می باشد .

نوع جنس نما بسته به نوع جنس نمای ساختمان  متد ها و روش های  گوناگونی بکار گرفته می شود تا سطح نما آسیب نبید  و بتوان کیفیت زیادی را  در خدمات بدست آورد که در ادامه به نماشو یی نماهای مختلف خواهیم پرداخت :

نماشویی نماهای آجری :

نماشویی نماهای آجری خدمات تخصصی بست ساب می باشد  شستشوی نماهای آجری  یک امر تخصصی می باشد  زیرا با گذشت زمان و بناهای قدیمی که مدت ده سال  از ساخت بنا می گذرد نباید از  روش شستشوی  سنگ استفاده کرد  زیرا موجب از بین رفتن استحکام  آن  می شود .

شستشوی نماهای آجری

شستشوی نماهای آجری  به دلیل شوره  بستن و سفیدک زدن آجر می باشد آجر از دیرباز  مورد استفاده بشر برای ساخت و ساز بنا  و خانه بوده است مهمترین دلیل استفاده از آجر  زیبایی بالای آن می باشد .

دلیل شوره وسفیدک زدن آجر

دلیل شوره زدن و.سفیدک زدن آجر  و نماهای آجری  به دلیل استفاده از نمک در فرایند تولید آجر می باشد  شوره آجر  به دلیل  تبخیر شدن آب و مخلوط شدن با نمک  تشکیل می شود .

تنها نمیتوان نوع آجر را در سفیدک زدن نما عامل اصلی دانست بلکه نوع ملات و سیمانی که مورد استفاده قرار می گیرد نیز در این امر نقش دارند.

روش شستشوی نماهای آجر ی

شستشوی نماهای آجری و پاک کردن نوشته  دوده جرم و زنگ آب و سفیدک و شوره از سطح نما ی آجری ابتدا باید منتظر ماند سطح نمای آجری کاملا خشک و  رطوبت آن بکلی بخار شود  سپس   بر اساس نوع آجر و آسیب سطح نما از سند بلاست  و ماسه شسته و سیلیس  و یا شاید تنها از آب و مواد شوینده استفاده گردد.

نماشویی سنگ نما

نماهای سنگ شده انواع و گونه های مختلفی دارند که بسته به کانی های موجو آنها از روش های استاندارد به خود آن سنگ بهره گرفت

 شستشوی سنگ گرانیت و نماشویی چیست

شستشوی سنگ گرانیت تنها با آب امکانپذیر نمی باشدئ و دستگاه واتر جت نیز قابلیا پاک کردن آن را ندارد  برای پاک کردن سطنگ های سخت مانند سنگ گرانیت مرمر تراورتن  باید ابتدا از دستگاه لایه بردار  استفاده گردد.که دستگاه سندبلاست خشک نام دارد  و سپس از دسیتگاه واتر جت برای شستشو استفاده کرد.

نقش عوامل محیطی در نماشویی چیست

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا

درخواست خدمات و مشاوره:02156651624

بستن
بستن